WBDW: Weekbegin (+ weekendeditie) week 31

Arabische outing | PANN | Date kost ballen | Breda homo-onveilig | Politieke zelfmoord door scoop | Pride Moskou onzeker | Amsterdam pride roze bandjes | Homoreclame | Jamai Hendrix

Gepubliceerd op: 01 augustus 2005

WBDW: Weekbegin (+ weekendeditie) week 31
WBDW is Wat Brengen De Websites. Een overzicht van wat een aantal holebi-websites zoal op internet plaatst aan (non-)nieuws en (non-)informatie. Wanneer nodig voorzien van commentaar van de redactie van RozeRijk.nl. Plaatsing en updates wanneer we dat nodig vinden; jouw tips en opmerkingen zijn altijd welkom.

WBDWat?Mail ons! 
________________________________________________
 
 
Arabische prins geout
 
Van Gay.nl, Gaykrant.nl en een hele berg buitenlandse media: de zoon (25 jaar) van de koning ($35.000.000.000) van Qatar (dat rijke oliestaatje waar ze voetballers voor een paar miljoen kopen om die te laten voetballen in lege stadions, gewoon ‘omdat het leuk is om je eigen voetballers te hebben’) heeft zichzelf geout door ruzie te krijgen in de Londense disco G*A*Y. Dat is, oh-verrassing, een homotent.
Nieuwszender Aljazeera schoot de kogel door de moskee en bracht het nieuws na het lezen van het politierapport (flinke ruzie dus, als er politie bij komt kijken). De prins zou er geblowd hebben (mag niet volgens islamitische wetten) en op stap zijn geweest met zijn vaste vriend (de goede jongen is officieel getrouwd omdat homo-zijn niet mag volgens islamitische wetten).
Dit verhaaltje krijgt een staartje. Al was het maar omdat de prins van de politie maar liefst 30 dagen niet naar de G*A*Y mag (in Engeland weten ze wat straffen is), maar ook omdat de prins flink wat uit te leggen zal hebben als hij met z’n privé-vliegtuig landt op het privé-vliegveld van pappa koning, maar ook omdat de hele gelovige wereld daar nu natuurlijk op z’n achterste poten staat, maar ook omdat de goede jongen misschien wat uit moet leggen aan z’n vrouw, maar ook omdat… Enfin, hij had z’n handjes beter thuis kunnen houden.
 
PANN verkast
 
Persberichtje: homofestijn PANN in Utrecht verhuist van de kleine locatie EKKO naar poptempel Tivoli. Lang verhaal kort: oude locatie te klein, lange rijen, nieuwe dubbel zo groot (800 mensen). Dus meer mensen binnen, minder buiten, meer opbrengsten en meer tevreden bezoekers. PANN blij, Tivoli blij, iedereen blij; geniale zet dus.  
 
Geile date mislukt in Duitse grensstreek
 
Gaykrant.nl en Gaysite.nl melden dat een man (52) net over de grens bij Noord Limburg zijn scrotum (ja, z’n ballen dus) gedag heeft mogen zeggen na een uit de hand gelopen internetdate. Op een ontmoetingsplaats net over de grens bij Venray had de man een date… daar sneed de tot nu toe onvindbare sekspartner dus het scrotum van de geilneef er af. De man werd hevig bloedend in het ziekenhuis opgenomen, zijn toestand is zorgelijk. Waar de ballen nu zijn staat niet in het bericht. De politie onderzoekt of er een verband is met een soortgelijke zaak vorig jaar, waarbij een man het leven liet. Wij zeggen: date verstandig, eet een appel en zet de computer uit.
 
Aansluitend: onrusten in de Bredase homowereld
 
Gaysite.nl wist nog te melden dat er in Breda een en ander broeit rond homo-ontmoetingen. Zo werd een 23-jarige jongen in zijn buik gestoken toen hij een date (bij hem thuis) had met iemand die hij via het internet had leren kennen. De site noemt een ‘chatbox die populair is bij homo’s’, wij gokken dat het die ene is met die blauwe vormgeving, dus dan weet je ook meteen wat dat voor ontmoeting had moeten worden.  
Verder zouden er op banen in en rond Breda nogal wat overvallen en andere onplezierige voorvallen zijn geweest. COC-voorzitter André van Wanrooy wordt geciteerd, hij roept de politie op om homo’s niet weg te jagen van de banen, maar om ze juist eens wat beter te beschermen.
 
VS: duurbetaalde herenliefde
 
Gaykrant.nl: een Amerikaanse politicus (wethouder om precies te zijn) heeft zichzelf door het hoofd geschoten nadat de krant The Miami Herald onthulde dat de man voor duizenden dollars aan smeergeld zou hebben geïncasseerd, maar ook dat de man van de herenliefde zou zijn. De volksrepresentant ging naar het kantoor van de krant om de desbetreffende journalist te spreken. Zoals zo vaak bij dit soort journalistiek durfde de journalist zich niet tegenover de politicus te verantwoorden, waarop de wanhopige man in de hal van het kantoor een pistool trok en zich door het hoofd schoot. De journalist zelf is overigens ontslagen omdat hij tijdens een gesprek met de politicus ongevraagd een bandje mee liet lopen.
 
Ruski Pride onzeker
 
Gaykrant.nl: de burgemeester van Moskou, Joeuri Lutskov, is niet zo Pride op z’n homoseksuele medeburgers. Toen een Russische homoclub liet weten dat ze in 2006 een Russische gay pride willen organiseren in de hoofdstad, haastte de politicus zich om te zeggen dat hij zo’n pride nooit toe zal staan omdat hij denkt dat de Moskovieten daar niet op zitten te wachten. Vier jaar geleden kwam dat ook al eens voor.
De homoclub is nu boos en heeft laten weten desnoods naar het Europese hof in Straatsburg te gaan. Wat ze daar dan willen gaan doen is niet bekend. Overigens kiest Gaysite.nl een andere insteek; daar gooien ze het (op basis van hetzelfde nieuws) over de boeg dat er wellicht wél een pride komt, ‘ondanks weerstand van de politiek’.
 
Roze bandjes tijdens Amsterdam Pride
 
Te lezen op verschillende websites: de roze rubberen bandjes die ook al tijdens Roze Maandag in Tilburg werden verkocht, zullen ook in Amsterdam aan de man gebracht worden. Het COC gaat daarvoor zorgen, de opbrengst gaat weer naar het goede doel. 
 
Homoreclame boomt
 
Gaysite.nl weet te melden dat het goed gaat in de homoreclamebranche (Scrabble!). De website noemt wat cijfers uit de Fortune 100. Zo zou 36% van de genoemde bedrijven zich expliciet richten op de roze medemens. Die 36 procentjes zouden in 2004 samen een slordige 214 miljoen dollar geïnvesteerd hebben om een commerciële salade te maken uit de geaardheid van andere mensen. Het gaat vooral om (oh, verrassing) drank, mode, media en reizen.
 
Jamai Hendrix
 
Van Gaysite.nl en Gay.nl: muzieklegende Jimi Hendrix speelde liever met zijn gitaar dan met geweren, en dus loog hij in 1962 over zijn geaardheid om onder zijn dienstplicht uit te komen. Hij zei tegen de keuringsarts dat hij verliefd was op een vriend van ‘m. Homoparanoïde als de Amerikanen toen waren (waren?) werd de artiest afgekeurd en hoefde hij niet in dienst. Later werd er nog wat verzonnen over een enkelbreuk waardoor hij het leger zou hebben kunnen verlaten, maar dat is dan weer nergens vastgelegd. Overigens zou Jimi gewoon hetero zijn geweest: hij presteerde het zelfs een keer om seksbom Brigitte Bardot z’n bed in te praten. De boef. ________________________________________________
WBDWat?Mail ons!