Zweedse rechter betaalt jongen voor seks
Gepubliceerd op: 27 mei 2005
Een rechter van het hooggerechtshof in Zweden heeft bekend dat hij een 20-jarige student heeft betaald voor seks. In Zweden is dat verboden. De rechter heeft inmiddels een andere functie gekregen.
Volgens kranten in Zweden betaalde de 59-jarige Leif Thorsson omgerekend zo'n 4.500 euro aan de jongen. Ze hadden elkaar ontmoet via de chatsite RFSL.
Sms'jes
De zaak kwam aan het rollen nadat de jongen was aangehouden omdat hij iemand zou hebben beroofd. De politie kwam in de mobiele telefoon diverse nummers tegen, waaronder dat van Thorsson. Ook vond de politie sms'jes die door de rechter waren gestuurd.
Thorsson mag bij het hooggerechtshof blijven werken, maar niet als rechter. De komende twee jaar zit hij in de adviesraad. Het is volgens de Zweedse radio de eerste keer dat een rechter van het hof is betrapt op het breken van de wet.