Homoseksuele Simpson bekend

Pssst...! Het is een lesbienne...

Gepubliceerd op: 01 oktober 2004

Homoseksuele Simpson bekend
Een tijdje terug werd het nieuws bekend dat de vaste crew van tekenfilmserie The Simpsons een openlijk homoseksueel karaktertje zou krijgen. Na talloze speculaties op het internet is het nu eindelijk bekend, dankzij een loslippige studiomedewerker.

Toen de makers van The Simpsons een tijd terug bekend maakten dat er een homoseksueel karakter mee zou gaan spelen in de serie stond de homowereld op zijn kop. The Simpsons is al lang geen gewone tekenfilmserie meer: ieder statement dat de serie maakt wordt in de Verenigde Staten besproken. De serie trekt dan ook meer volwassen kijkers dan kinderen.
 
The Simpsons tellen mee. Talloze sterren deden een cameo’tje en menig gepersifleerde beroemdheid zag zijn/haar populariteitscijfers ná deelname aan de serie omhoog schieten.
 
Als zo’n show een vast homoseksueel karakter krijgt dan ligt dat gevoelig en voelt iedere Amerikaan zich aangesproken. Reden genoeg voor menig internetter om een lange online-discussie op te starten over de identiteit van dat karakter.
 
In polls stond de toegewijde sidekick Waylon Smithers, werkzaam op het kantoor van de fabriek, bovenaan op de speculatielijst. Daarna kwamen onder andere twee collega’s van Homer, Carl en Lenny. Ook de zussen van Marge, Patty en Velma, de tuinman Willy, eerwaarde Lovejoy en schoolhoofd Skinner scoorden hoog op de speculatielijst.
 
Matt Groening, de bedenker van de serie, heeft al eerder grappen gemaakt over wie het karakter zou zijn. In verschillende interviews zei hij dat de nieuwe homoseksueel Homer, pater familias, zou zijn. Dit werd echter door niemand geloofd omdat de gevolgen van die coming-out te ernstig zouden zijn. Met Homers coming-out zouden Homer en Marge scheiden en Bart en de rest van de kinderen op straat komen te staan.
 
Toen werd het nieuws eindelijk bekend: vanaf januari hebben de Simpsons er een lesbienne bij in de vorm van Patty, de zus van Marge.
 
Het verhaal van Patty’s coming-out: in een aflevering van The Simpsons moet de stad Springfield geld hebben. Om geld te verdienen besluit het stadje om het homohuwelijk te legaliseren. Immers: trouwende homoseksuelen brengen veel geld in het laatje. Homer wordt, omdat hij een formuliertje op internet invult, belast met het in- en uitvoeren van het homohuwelijk.
 
Het is een harde strijd om het homohuwelijk er door te krijgen: net als dit in het echte Amerika het geval is. In de aanloop naar een eventuele invoering besluit Patty om haar zus Marge te vertellen dat ze lesbisch is en graag wil trouwen met haar ‘goede vriendin’. Die goede vriendin is in de serie al vaker genoemd, maar nog nooit als echt karakter in de serie geweest.
 
Uit zusterliefde besluit Marge zich op te werpen als homorechten-voorvechtser en ze mengt zich in de strijd voor legalisatie van het huwelijk. Uiteindelijk wint ze de strijd.
 
Homer schrikt zich in eerste instantie rot, nu blijkt dat zijn schoonzus lesbisch is. Dat komt wel erg dichtbij, maar niet lang erna ziet hij in dat zijn schoonzus ook haar geluk verdient. Uiteindelijk is hij dan ook degene die zijn schoonzus en haar vriendin trouwt. 

Lees ook:
Karakter Simpsons uit de kast
 
Geef je mening!