Franse wet verbiedt homohaat
Gepubliceerd op: 24 juni 2004
De nieuwe wet stelt homodiscriminatie gelijk aan het aanmoedigen van antisemitisme en racisme. Wie zich schuldig maakt aan het aanzetten tot haat of geweld omwille van iemands seksuele geaardheid kan rekenen op één jaar celstraf of een boete van 45.000 euro.
Aanleiding voor het wetsontwerp was een gruwelijk incident eerder dit jaar, waarbij een homoseksuele man werd aangevallen, overgoten met benzine en in brand werd gestoken. Het slachtoffer overleefde de aanslag, maar liep hierbij ernstige brandwonden op. President Chirac zei woensdag tijdens de wekelijkse kabinetsvergadering dat de nieuwe wet een acuut einde moet maken aan dit soort ernstige gevallen.
In de zaterdagse TROS Nieuwsshow van 26 juni 2004 hadden Mieke van der Weij en Peter de Bie een uitgebreid gesprek met Volkskrantjournalist en oud-Frankrijkcorrespondent Martin Sommer. Aanleiding was de nieuwe Franse wet die (aanzetten tot) homohaat verbiedt.