Aids-epidemie bedreigt Azie

Gepubliceerd op: 23 juni 2004

Aids-epidemie bedreigt Azie
Lewis sprak tot een delegatie van de Canadian Nurses Association. Volgens hem moeten met name China en India rekening houden met een epidemie. Volgende maand verschijnt een rapport van UNAIDS, de coördinerende tak van de VN voor aids-bestrijding, waarin staat dat Rusland en de omringende landen zich moeten opmaken voor de meest dramatische stijging van HIV-besmettingen ooit.

Lewis:” Rusland kent veel problemen met betrekking tot harddrugsgebruik en de daaraan inherent veel wisselende seksuele contacten. Dat is een dodelijke combinatie die zorgt voor een ongekende stijging van het aantal besmettingen.”

Besmettingshaarden
Volgens Lewis toont het rapport eveneens aan dat ondanks het terugdringen van excessieve uitbraken van het HIV-virus, met name vrouwen nog altijd de boventoon voeren als het gaat om het aantal besmettingen. Lewis: “Het is ons nog altijd niet gelukt die situatie te verbeteren.”

Ook groeit het aantal besmettingen in de Caraïben en zijn er nieuwe besmettingshaarden in Brazilië, Mexico en Peru.

Doodvonnis
Lewis: “Hoewel Aids in Westerse landen intussen goed behandelbaar is en steeds meer als een chronische ziekte wordt beschouwd, staat een HIV-besmetting in onderontwikkelde landen nog altijd gelijk aan een doodvonnis.”

Ter illustratie: ruim dertig miljoen Afrikanen zijn besmet met HIV. Drie miljoen stierven er het afgelopen jaar aan Aids.