Love and Struggle: Gay rights in Europe, your concern!

RR.nl Postzak

Gepubliceerd op: 10 augustus 2006

Love and Struggle: Gay rights in Europe, your concern!
Als onderdeel van de Mr. Gay Europe verkiezing organiseren IGLYO en Gay.nl op 24 augustus het debat Love and Struggle - Gay rights in Europe, your concern!

Waarden uitdragen

Tijdens dit debat zullen politici als Sophie In 't Veld (Europarlementariër D66) en Kathleen Ferrier (2e Kamerlid CDA) onder leiding van de Haagse Wethouder Frits Huffnagel met jongeren debatteren over homo-emancipatie in Europa.
 
Onlangs wezen verschillende politieke jongerenpartijen Balkenende op zijn plicht om de belangen van homo's in het buitenland te verdedigen. Ze vonden dat premier Balkenende de waarden die Nederland heeft op het gebied van gelijkwaardigheid voor homo's en hetero's te weinig uitdraagt.
 
Opvattingen niet opdringen
 
Bovendien vertelde hij in Indonesië aan Moslimstudenten dat hij destijds tegen het homohuwelijk had gestemd. Niet veel later omschreef de Nederlandse voorzitter van de parlementaire raad van de Raad van Europa, René van der Linden, dat we onze 'vergevorderde vrije opvattingen' niet aan landen als Rusland op moeten willen dragen, maar de culturele verschillen moeten respecteren.
 
Tegelijkertijd is volgens de organisatie te zien dat homo's en lesbo's in veel Oost-Europese landen niet vrijuit kunnen leven. Ze worden veelal beperkt door homofobe politici. Wat is dan de rol van Nederland als voortrekker in de internationale homo-emancipatie? En wat kunnen jongeren in Nederland eigenlijk bijdragen aan het lot van hun gelijken elders in de wereld?
 
Jongeren in debat
 
Vertegenwoordigers van de grote politiek jongerenpartijen zullen samen met andere jongeren, waaronder RozeRijks Laura Vervaart, hun visie delen met politici. Misschien moeten homo's om problemen te voorkomen gewoon wat minder zichtbaar zijn? 
 
Homorechten in Rusland worden niet aangepakt omdat de regering alleen maar aan de toevoer van gas denkt. Deze en meer stellingen zullen worden besproken. Ook de deelnemers van de Mr. Gay Europe verkiezingen zullen op eigen wijze hun bijdrage leveren aan het debat.
 
Organisatie
 
De Mr. Gay Europe verkiezing vindt tussen 23 en 27 augustus plaats in Amsterdam. Durende de gehele week worden diverse activiteiten georganiseerd, waar dit debat onderdeel van is. 
 
IGLYO is de International Lesbian Gay Bisexual Transgender Queer Youth and Student Organisation, een netwerk van jongeren- en studentenorganisaties dat zich inzet voor de rechten en het welzijn van homo, lesbische, biseksuele en transgender jongeren in Europa. 
 
Love and Struggle | 24 augustus, 15.00 | Paleis van de Weemoed | Oudezijds Voorburgwal 15, Amsterdam | Entrée: gratis
 
Dit artikel is gebaseerd op een aan de redactie van RozeRijk.nl gestuurd persbericht.
_________________________________________

Meer kunst en cultuur:

RozeRijk.nl Dossier Kunst en Cultuur