Lesbische Sexpert (Irenes egocolumn!)

Irene Hemelaar | FemFusion | Column

Gepubliceerd op: 14 september 2005

Lesbische Sexpert (Irenes egocolumn!)
Sinds mijn prille lesbojaren ben ik gefascineerd door Amerika’s lieveling, de biseksuele Sexpert Susie Bright. Zo’n 15 jaar terug bezocht Bright Nederland om een lezing te geven over lesbische porno. Mét beeldmateriaal. Rode oortjes, want ik had zelf nog nauwelijks van de zoete vruchten der lesbische seks durven proeven.
 
Wel hoopte ik een aantal dingen in mijn leven te mogen gaan ervaren. Van een vrijerij die niets meer zou omvatten dan met zinderende spanning gedurende een nacht vederlichte kussen uit te wisselen, tot een enorm explosieve vrijpartij onder de douche.
 
De praktische en grappige manier waarop Bright de soms zeer spannende beelden toelichtte, maakte dat ik sindsdien een van haar grootste fans ben.

En er begon ook iets bij mij te borrelen. Stilaan koesterde ik de stille wens om zélf later een Sexpert te worden. Ik moest nog wel even mijn boekenwijsheid aanvullen met ervaringsdeskundigheid. Maar aangezien Bright zo’n 15 jaar ouder is als ik, meende ik dat dat tegen mijn 36e wel goed zou komen. Dan zou ik als een lesbische Goedele Liekens de wereld vertellen hoe de seksuele vork in de steel zit.
 
De laatste vijf jaar heb ik er hard aan getrokken om mijn boekenwijsheid in de praktijk om te zetten. Ik heb een zinderende douche-ervaring mogen beleven én een heerlijke nacht alleen maar kuis gekust. Tot mijn grote genoegen voelde ik dat het Sexpert jasje mij steeds beter ging passen. 

Een belangrijke ontwikkeling vond plaats vlak voordat in mei mijn column over seksspeeltjes verscheen. Toen maakte ik met Schorer een afspraak om de door de stichting ontwikkelde thema-avond Lesbische Seks!! te gaan promoten, door deze actief aan te bieden aan de doelgroep. De avond omvat naast de mogelijkheid tot discussiëren over seksualiteit een drietal workshops, waaronder een workshop over het spelen met seksspeeltjes. En na het plaatsen van de column, ontving ik spontaan pikante ontboezemingen en vele vragen over lesbische seksualiteit in mijn mailbox. 
 
Geweldig! En dat niet alleen: ik kon ook op z’n Brights op een informatieve en grappige manier deze mailtjes beantwoorden. Ik vond het ontzettend leuk om te doen. Het jasje paste me!
 
Er vielen nog meer zaken op hun plek. Zo bood ik begin juli de Schorer speeltjesworkshop aan bij het Women-Inc festival, die hem spontaan boekte! Helemaal te gek dat er ook een lesbisch getinte activiteit op het festival zou gaan plaatsvinden. Maar, bedacht ik tot mijn schrik, wie zou mij de seksspeeltjes kunnen leveren om op 24 september een goede beurt te maken bij de festivalbezoeksters? 
 
Zou ik de dames van FemFusion durven vragen om hun promotiemateriaal aan mij uit te lenen?
 
Heel toevallig ontving ik diezelfde avond een mailtje van Dymphie en Le, inmiddels ook bekend als de drijvende krachten achter het ideale FemFusion, met de vraag of zij mij een zakelijk voorstel zouden kunnen doen. Nieuwsgierig als ik ben, maakte ik een afspraak en reisde af naar het pand waar mijn ‘lifeline’ FemFusion draaiende wordt gehouden. Ik werd allervriendelijkst ontvangen en al snel legden Dymphie en Le hun zakelijke voorstel op tafel.
 
Ze vroegen mij of ik mogelijk interesse zou hebben om zakenpartner te worden in een nieuw op te richten webwinkel in vrouwvriendelijke erotische producten voor álle vrouwen. Een van de doelstellingen van de webwinkel zou zijn om vrouwen te informeren op het gebied van seksualiteit. Juist als vrouwen die met vrouwen vrijen, zouden we dames van heteroseksuele kunne écht leuke speeltjes kunnen aanbieden en optimaal kunnen informeren over allerhande vaginale zaken.
 
Wij hebben het zaakje daar beneden immers vaak genoeg bestudeerd en weten als geen andere vrouw wat lekker is!
 
Mijn taak zou onder andere zijn de boerin op te gaan met een grote koffer aan speelgoed en bij de dames thuis te laten zien wat al die vrouwvriendelijke erotische producten voor mogelijkheden kennen. Verandering van spijs doet immers eten. En als je eet wat je lekker vindt, kun je er toch geen genoeg van krijgen! Een belangrijke taak in de Upperwareparty zou ook zijn om de aanwezigen praktisch te informeren over seksualiteit.
 
Ik heb niet lang over dit voorstel na hoeven denken en ben met Dymphie en Le in zee gegaan. Hoe toevallig dat alle Sexpertstukjes zo op hun plek zijn gevallen. Twee maanden van hard werken volgden. Sinds 5 september weet de hele wereld dat we bestaan. Evalita is geboren!
 
En ik sta op mijn 36e eindelijk in de schoenen van mijn idool.
Meet Sexpert Irene!