Zanzibar verbiedt homoseksualiteit

Gepubliceerd op: 23 augustus 2004

Zanzibar verbiedt homoseksualiteit
Homoseksuele inwoners van het eilandengroepje Zanzibar kunnen voortaan rekenen op flinke gevangenisstraffen als ze seksuele handelingen verrichten met mensen van hetzelfde geslacht.

Moord
Homoseksuele handelingen worden nu gelijkgesteld aan moord. Homoseksuele mannen kunnen tot 25 jaar gevangenisstraf verwachten en lesbische vrouwen krijgen een maximum van zeven jaar voorgeschoteld als ze het wagen iemand van hetzelfde geslacht aan te raken. Het verschil in straf tussen mannen en vrouwen is niet verklaard. Mocht iemand het wagen om seks hebben met een minderjarige dan kan hij of zij levenslang de bak in.

De wet die dit mogelijk maakt werd in april al aan het parlement voorgesteld en geaccepteerd. Ze is vorige week van kracht geworden doordat president Karuma haar ondertekende.

Straffen op zwakke plek
Op de archipel, ten oosten van de Afrikaanse kust, is 97 procent van de bevolking Islamitisch. Dat heeft onder andere tot gevolg dat religieuze leiders een dikke vinger in de pap hebben bij het regeren van het landje. Het voorstel om homoseksualiteit, sodomie, gelijk te stellen aan moord kwam van de Islamitische leider Sjeik Muhammed Said. Mede dankzij zijn menging in deze kwestie tekende president Amani Karuma de wet vorige week al. Dat had eigenlijk nog veel langer moeten duren.

Internationale mensenrechtenorganisaties hebben verontwaardigd gereageerd en roepen op om het land op haar zwakke plek te straffen voor deze actie. Zanzibar is voor een groot deel van haar inkomsten afhankelijk van toerisme. Verschillende (voornamelijk Afrikaanse) reisorganisaties hebben al bekend gemaakt geen reizen naar Zanzibar meer aan te bieden.

Ook vanuit Nederland organiseren reisorganisaties reizen naar Zanzibar. Zou jij er nog op vakantie gaan? Geef hieronder je mening.